Dřevostavby

PROČ JE DŘEVOSTAVBA DOBROU VOLBOU?

Víte, proč jsou dřevostavby tak oblíbené, a stále více žádané?

Dřevo patří mezi nejstarší stavební materiály, má výborné tepelně-izolační vlastnosti, na pohled vytváří příjemné prostředí a také krásně voní. Důležité však je i to, že současně splňuje ta nejpřísnější ekologická měřítka a je to energeticky nejúspornější materiál, jaký si můžete zvolit.

Důvodů proč stále více lidí volí právě dřevostavby je hned několik a asi nejčastěji zmiňovaným je bezpochyby rychlost výstavby. Rychlost výstavby u dřevostavby je průměrně 3 – 6 měsíců, a to v závislosti na typu konstrukce a způsobu montáže. Další důvodem proč jsou dřevostavby tak žádané, je suchý proces výstavby.

Suchým procesem stavby se do konstrukce dřevostavby nedostává žádná “vestavěná” vlhkost. Díky tomu je dřevostavba hygienicky nezávadná a zamezí se tím nežádoucí budoucí tvorbě plísní a mikroorganismů. Těchto neduhů je však dřevostavba ušetřena.

Při rozmýšlení jaký typ domku zvolit, je třeba si ujasnit prvních pár požadavků – jaký máte pozemek, jak velký domek chcete mít a co vše budete na pozemku kolem domku mít (garáž, zastřešené posezení nebo bazén). Pokud jste rozhodnutí pro určitý typ domku, začneme spolupráci s Vámi.

Výborné izolační a akustické vlastnosti

Velké množství lidí v posledních letech volí dřevostavby právě kvůli tomu, že mají skvělé izolační vlastnosti. Velice rychle se vytopí a jsou k tomu zapotřebí minimální náklady, což vám pomůže ročně ušetřit tisíce korun.

Je to dáno použitím sendvičové konstrukce a kvalitních tepelně-izolačních oken i dveří. Pro dosažení stejného tepelného komfortu navíc u dřevostaveb stačí mnohem menší tloušťka stěny než v případě zděných domů, jelikož je tepelná izolace obsažena přímo v samotné konstrukci.

Bojíte se, že vás kvůli tenkým stěnám bude rušit venkovní hluk?

V našich dřevostavbách nic takového nehrozí. Společnost FASS systém s.r.o. používá sendvičovou konstrukci, kde se střídají materiály s různou hmotností a dynamickou tuhostí, což je nejlepší řešení zvukově-izolačních stěn. Díky tomu naše dřevostavby nabízí výborné odhlučnění.